| Clamp Deepth | 25mm |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Speed function | 3 gears |
| MPN | 20260324 |
| Function | Grinding |
| Unit Type | Unit |
| Rated Input Power | 10W |
| 5ml | β€1.5ml |
| Disc Diameter | 3MM |
| Voltage | 1.2V |
| Grinding Wheel Depth | 25mm |
| Country of Origin | China |
| Grinding Wheel Speed | 5000/10000/18000rpm |
| UPC | 607612540155 |
Check the listing for details. Micro Tissue Homogenizer with Range 5000/10000/18000rpm 3 Gears Adjustable. Condition: New, Made in China. Listed at 195.00 USD. 3- gears adjustable speed, fast and efficient operation, light, compact product, fast and efficient one-hand operation and low power consumption;. Speed function: 3 gears. Speed Range: 5000-18000rpm. The grinding pestle is easy to disassemble, not easy to wear, and can be sterilized at high temperature.