| Item model number | TW-820 |
|---|---|
| Frequency Range | UHF 902.8-926.8MHz |
| Signal-to-Noise Ratio | 96 dB |
| Power Source | Battery Powered |
| Noise Level | 96 dB |
| Country of Origin | China |
| Style | 2 Mics |
| Frequency Response | 15 KHz |
| Material | Metal |
| Number of Channels | 1 |
| Model Name | TW820 |
| Impedance | 600 Ohm |
| Number of Batteries | AA batteries required. |
| Package Dimensions | 11.18 x 8.31 x 4.61 inches |
| Hardware Platform | Laptop, Tablet |
| Material Type | Metal |
| Connector Type | XLR, 6.35 mm Jack |
| Item Weight | 0.582 ounces |
| Connectivity Technology | XLR,6.35 mm Jack |
| Microphone Form Factor | Handheld |
| Special Feature | Mute Function, All Metal Design, Volume Control |
| Color | Grey |
| Compatible Devices | Amplifier, Karaoke Machine, Speaker, Partybox, PA System, Mixer |
| Polar Pattern | Unidirectional |
| Batteries | AA batteries required. |
| Recommended Uses For Product | Singing, Karaoke |
| Color Name | Grey |
| Included Components | function(f) {var _np=(window.P._namespace("DetailPageProductOverv |
| UPC | 7445014837823 |
Check the listing for details. Microfonos Inalambricos Profesionales Professional Recargables Presentadores NEW. Color: Grey, Condition: New, Made in China. Listed at 176.41 USD. Connector Type XLR, 6.35 mm Jack. New Arrivals. We're happy to help. Estamos felices de ayudar. We do not accept P.O. Boxes. No aceptamos P.O. Cajas. Proporcione una dirección física. Lo que obtienes: 2 x micrófono de mano, 1 x receptor, 2 x anillo antideslizante, 1 x cable de audio de 6,35 mm, 2 x cubiertas de micrófono, 1 x manual.