| Frequency Range | 902-928MHz |
|---|---|
| Compatible Devices | Amplifier, Audio Interface, Audio Mixer, Karaoke Machine, PA Syst |
| Power Source | Battery Powered |
| Frequency Response | 928 MHz |
| Recommended Uses For Product | Karaoke, Singing |
| Included Components | Anti-slip Rings*2/Foam Covers*2/Instruction Manual, Handheld micr |
| Color | Blue |
| Transducer Type | Dynamic |
| Suitable For | Karaoke |
| Brand | Unbranded |
| Form Factor | Handheld |
| Unit Type | Unit |
| Number of Channels | Power Source |
| Polar Pattern | Unidirectional |
| Connector Type | 6.35 mm Jack, XLR |
| Impedance | 600 Ohm |
| Audio Sensitivity | 96 Decibels |
| Item Weight | 1.96 pounds |
| Special Feature | Volume Control |
| Connectivity Technology | Auxiliary, UHF |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Microfonos Inalambricos Profesionales Professional Recargables Presentadores NEW. Color: Blue, Condition: New, Made in China. Listed at 85.59 USD.