| Maximum Input Power | 2*400W |
|---|---|
| Operation Voltage Range | 20V-60V |
| Maximum Input Voltage | 60V |
| Rated Output Power | 760W |
| Inverter Technology | Microinverter |
| Color | Silver |
| Nominal Output Frequency | 50Hz / 60Hz |
| Maximum Input Current | 2*13.33A |
| Startup Voltage | 20V |
| Brand | APTOS |
| Current Type | AC/DC |
| Type | Charger/Inverter |
| AC Rated Volt Range | 110V/220V Auto |
| Herstellungsland und -region | China |
| Modell | Pure Sine Wave Inverter |
| Lademodus | MPPT (Maximum Power Point Tracking) |
| Stromquelle | Solar |
| MPPT Voltage Range | 28V-55V |
| Model | MAC-800 |
| Maximum Output Power | 800W |
| Charging Mode | MPPT (Maximum Power Point Tracking) |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Application | Home/Garden |
Check the listing for details. MICROINVERTERS | MAC-800 | 800W | Aptos Solar | Bifasico | 60V. Color: Silver, Condition: New. Listed at 220.00 USD. The high-performance MAC-800 dual unit microinverter is engineered for maximum AC power output when paired with Aptos Solar Technology’s high-power solar panels. The MAC-800 is built for simple system integration and is compatible with third-party devices.