| Country of Origin | China |
|---|---|
| Minimum Measurement | 0 mm |
| Maximum Measurement | 25mm |
| Custom Bundle | No |
| Micrometer Type | Outside Micrometer |
| Bundle Listing | No |
| Modified Item | No |
| Brand | XILIANG |
| Reading | Mechanical |
| Type | 0 mm - 25 mm Micrometer |
| Manufacturer | XILIANG |
| Resolution | .01 mm |
Check the listing for details. Micrometer, 0 - 25mm (.01mm) Carbide Faces, Spindle Lock Ratchet Stop Micrometer. Condition: Used, Made in China. Listed at 29.77 USD. Ratchet Stop. Spindle lock. For your Consideration is this 0mm - 25mm. Reads in. 01mm.