| Total Capacity | 8 GB |
|---|---|
| Capacity per Module | 8 GB |
| MPN | MTA8ATF1G64HZ-2G6E1 |
| Brand | Micron |
| Form Factor | SO-DIMM |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Number of Modules | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Model | 8GB 1Rx8 PC4-2666V |
| Number of Pins | 260 |
| Bus Speed | PC4-21300 (DDR4-2666) |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Micron 8GB 1Rx8 PC4-2666V Laptop RAM. Condition: Used, Made in China. Listed at 28.95 USD. NextStep Recycling Eugene, Oregon 97402. Local Pick-up Available.