| Color | Double headlight |
|---|---|
| Features | High Definition,Handheld,PORTABLE,Digital |
| Color Temperature | : 6500-7000K |
| Plug | I will send it according to your country voltage. |
| Brand | Unbranded |
| Material | Plastic |
| Type | : Special Microscope Led Ring Lamp |
| Voltage | : Compatible with 110V 220V |
| Magnification Ratio | 500X & Under |
| Theory | Stereo Microscope |
| Model Number | LEDHXD001 |
| Power | : 5W |
| Marke | Unbranded |
Check the listing for details. Microscope LED Ring Light Illuminator Lamp For Microscope Excellent Circle Light. Color: Double headlight, Condition: New. Listed at 35.00 USD. Type: Special Microscope Led Ring Lamp. Small auxiliary light, suitable for a variety of light filling scenes. Brightness can be adjusted. Can be installed on the lens, can be installed on the objective lens of the three-eye microscope, two kinds of length mounting screws for adjusting installation.