| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | W6F-00501 |
| Item Length | 5.8in. |
| For Operating Systems | Mac |
| Brand | Microsoft |
| Type | Office Software Suites |
| Format | Product Key Card |
| Unit Type | Unit |
| Minimum Hard Drive Space | 3 GB |
| Language | English |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 0.9in. |
| Model | Office Home & Business 2016 |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 4.4in. |
| UPC | 0885370935110 |
Check the listing for details. Microsoft Office Home and Business 2016 for Mac. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 71.98 USD. Enjoy fully installed versions of Word, Excel, PowerPoint, Outlook, and OneNote, designed specifically for Mac users. Mac OS X 10.10 or later. Get your work done efficiently with this trusted Office solution for Mac.