| Licence Category | Standard |
|---|---|
| Platform | Windows |
| Minimum RAM | 1 GB |
| MPN | 79G-00007 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Office Software Suites |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | English, Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 1 GB |
| Model | Microsoft Office 2007 Student |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Puerto Rico |
| Number of Devices | 3 |
Check the listing for details. Microsoft Office Home & Student 2007 w/product key Word Excel PowerPoint OneNote. Condition: Good, Made in Puerto Rico. Listed at 54.89 USD.