| License Category | Academic/Education |
|---|---|
| Minimum RAM | 512 MB |
| MPN | X13-98810-02 |
| For Operating Systems | Apple Mac OS X 10.4, Tiger |
| Item Length | 7.5 in |
| Brand | Microsoft |
| Type | Office Software Suites |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 1.5 GB |
| Item Height | 7.5 in |
| Model | Microsoft Mac |
| Minimum Processor Speed | Unknown |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Item Width | 5.5 in |
| Country of Origin | United States |
| UPC | 0882224542531 |
Check the listing for details. Microsoft Office:Mac 2008 – Home Use Program – Productivity Suite for Collectors. Condition: Good, Made in United States. Listed at 4.98 USD. It is not compatible with modern macOS versions (e.g., Big Sur, Monterey, Ventura). Product: Microsoft Office:Mac 2008. Microsoft Word 2008. Platform: Mac OS X (compatible with older versions – see compatibility note below).