| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 1 GB |
| MPN | 76P-02031 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Web Server Software |
| Format | Product Key Card |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 4 GB |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SharePoint Server 2019 - On-Premises Software License. Condition: Brand New. Listed at 559.99 USD. SharePoint is a web-based collaborative platform that goes hand in hand with Microsoft Office. Sharepoint Server 2019 has all of the features of SharePoint Foundation. Microsoft Sharepoint Server 2019.