| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | 228-11033 |
| For Operating Systems | Linux, Windows |
| Item Length | 7 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | Product Key Card |
| Unit Type | Unit |
| Language | English, Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 4 GB |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 9 |
| Model | Microsoft SQL |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | Unlimited |
| Country of Origin | Ireland |
| Item Width | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2017 Standard 24 Core unlimitd User CAL Authentic. Condition: Brand New, Made in Ireland. Listed at 100.00 USD. This card is a bit wrinkly due to shipping, but the Product Key is unused and is still covered by the scratch-off material.