| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Language | Single Language |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Model | Microsoft SQL |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| MPN | 228-10602 |
| For Operating Systems | Windows |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition - 1 Server License. Condition: Brand New. Listed at 129.00 USD. Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition. Microsoft® SQL Server 2017 Standard. SQL Server 2017 Standard Gain deeper insights across your data. With the most advanced analytics that SQL Server has ever had, you can now get the most insightful reporting that has ever been available.