| Version | 2019 SQL Std w 5 CALs |
|---|---|
| Licence Category | Standard |
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | SQL 2019 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 6 GB |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Model | SQL Server |
| Minimum Processor Speed | 1.4GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | Ireland |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2019 Standard w CALs DVD + License Pack. Condition: Brand New, Made in Ireland. Listed at 95.39 USD. You need both Windows Server CALs and RDS CALs. Windows Server CALs allow access to the server, while RDS CALs allow remote desktop connections. MPN: SQL 2019. For example, Windows Server 2019 CALs can be used for Windows Server 2019 and earlier versions.