| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Minimum Hard Drive Space | 6 GB |
| Language | English |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Model | Microsoft SQL |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| MPN | 228-11548 |
| For Operating Systems | Windows |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2019 Standard, 16 Core License (DVD) 10 User CALs. Condition: Brand New. Listed at 199.99 USD. Microsoft® SQL Server 2019 Standard. Big Data Clusters combine SQL Server, Spark, and HDFS containers on Kubernetes, allowing seamless processing of big data with Transact-SQL or Spark. This integration simplifies the analysis of relational data alongside large datasets.