| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| MPN | 228-11477 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 6 GB |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2019 Standard Edition - 24 Core License. Condition: Brand New. Listed at 795.00 USD. Microsoft SQL Server 2019 Standard Edition. Microsoft® SQL Server 2019 Standard. Big Data Clusters combine SQL Server, Spark, and HDFS containers on Kubernetes, allowing seamless processing of big data with Transact-SQL or Spark.