| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 6 GB |
| License Category | Enterprise |
| Minimum RAM | 4 GB |
| Model | Microsoft SQL |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| For Operating Systems | Windows |
| Number of Devices | Unlimited |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2022 Enterprise Core, 48 Cores & Unlimited CALs. Condition: Brand New. Listed at 1495.00 USD. SQL Server 2022 Enterprise Data Virtualization enables the querying of external data through Polybase utilizing Oracle TNS files, the MongoDB API for Cosmos DB, and ODBC. Microsoft SQL Server 2022 Enterprise Core Edition.