| License Category | Commercial |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Single Language |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | 2022 Enterprise Edition |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2022 Enterprise Edition - 48 Core License (DVD/Certificate). Condition: Brand New. Listed at 3495.00 USD. SQL Server 2022 Enterprise Data Virtualization enables the querying of external data through Polybase utilizing Oracle TNS files, the MongoDB API for Cosmos DB, and ODBC. Microsoft SQL Server 2022 Enterprise Core Edition.