| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 1 GB |
| MPN | P6L-00095 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 4 GB |
| Model | Microsoft SQL |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2022 Standard - 16 Core License - DVD and COA w/ 5 User CAL. Condition: Brand New. Listed at 795.00 USD. SQL Server 2022 Standard Data Virtualization enables the querying of external data through Polybase utilizing Oracle TNS files, the MongoDB API for Cosmos DB, and ODBC. Microsoft SQL Server 2022 Standard Edition.