| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | SQL Server 2022 Standard |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Number of Devices | 1 |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2022 Standard Core - 16 Core License (Unlimited CALs). Condition: Brand New. Listed at 499.99 USD. SQL Server 2022 Standard Data Virtualization enables the querying of external data through Polybase utilizing Oracle TNS files, the MongoDB API for Cosmos DB, and ODBC. Microsoft SQL Server 2022 Standard Edition.