| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| MPN | DG7GMGF0M7XW:0002 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | Multilingual |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | SQL Server 2022 |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server 2022 Standard Core - 24 Core / No CALs Required. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 867.30 USD. SQL Server 2022 Standard Data Virtualization enables the querying of external data through Polybase utilizing Oracle TNS files, the MongoDB API for Cosmos DB, and ODBC. Microsoft SQL Server 2022 Standard Core Edition.