| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 1 GB |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 2000 Server, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 8, Microsoft Windows NT Server, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Server 2003 R2, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Server 2008 R2, Microsoft Windows Server 2012, Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Database Management Systems |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 1 GB |
| Model | Microsoft SQL Server2005 Standard Edition |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Country/Region of Manufacture | Singapore |
| Number of Devices | Unlimited |
Check the listing for details. Microsoft SQL Server2005 Standard Edition (32bit). Condition: Good. Listed at 29.99 USD. Microsoft SQL Server2005 Standard Edition (32bit). Condition is Good. Shipped with USPS Ground Advantage.