| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Proster |
| DC Frequency Range | Not applicable (AC only) |
| Unit Type | Unit |
| Voltage Detector Type | Non-Contact |
| AC Frequency Range | 50Hz to 60Hz |
| IEC Measurement Category Rating | CAT III 1000V |
| MPN | PST224/PST247 |
| Features | High Voltage, Low Voltage |
| Unit Quantity | 1 |
| Maximum Voltage | 1000V |
| California Prop 65 Warning | This product may contain chemicals known to the State of California to cause cancer, birth defects, or other reproductive harm. For more information, visit www.P65Warnings.ca.gov. |
Check the listing for details. Microsoft Surface Mini DisplayPort to VGA Adapter Model 1554 - Open Box. Condition: New – Open box, Made in China. Listed at 9.99 USD. Display: LCD screen + LED indicator;. Alarm Mode: Sound and light alert;. Ideal for quick diagnostics with a pocket-clip design, it’s essential for safety and accuracy in any electrical job. Condition is open box.