| Type | Tablet |
|---|---|
| Series | Microsoft Surface |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Screen Size | 12.3in. |
| Storage Capacity | 128GB |
| Color | Platinum |
| Bundle Listing | No |
| RAM Size | 8GB |
| Features | 10.5-hour Lithium-Polymer battery, 12.3 inch 2736 x 1824 IPS display, Expandable Storage, 1.2 GHz Dual-core processor, Built-in speakers |
| Model | 7+ |
| Processor Speed | 1.2 GHz |
| Internet Connectivity | WiFi |
| Maximum Resolution | 2736 x 1824 |
| Brand | Microsoft |
| MPN | DTI‑00001-128-B |
| Display Type | IPS |
| Item Height | 11.5 |
| Item Length | 7.9 |
| Item Width | 0.33 |
| Unit Quantity | 1.7 |
| Unit Type | LBS |
| Country/Region of Manufacture | Peoples Republic of China |
| Battery Run Time | 10.5 |
| Battery Capacity | 1 |
| Manufacturer Warranty | Distributor |
| Dimensions | 11.5 x 7.9 x 0.33 |
| Item Weight | 1.7 |
| Processor Model | Intel Core i3-1115G4 |
| UPC | 026561933267 |
Check the listing for details. Microsoft Surface Pro 7+ 12.3" 128GB WiFi, Platinum. Color: Platinum, Condition: Good - Refurbished. Listed at 279.00 USD. Get your work done on the go with the Microsoft Surface Pro 7+ tablet. 128GB (1TB Capacity) Storage. Microsoft Surface Pro 7+ 12.3" Tablet 128GB WiFi 1.2GHz, Platinum. Microsoft Surface Pro 7+ 12.3" 256GB WiFi, Matte Black.