| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Type | Tablet/Laptop Convertible |
| Processor | Intel Core i7-1185G7 |
| Screen Size | 13 in |
| Color | Black |
| RAM Size | 16 GB |
| Model | Microsoft Surface Pro 8 |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Processor Speed | 3.00 GHz |
Check the listing for details. Microsoft Surface Pro 8 Core i7 | 16GB 256GB-SSD | Read Description*. Color: Black, Condition: Used. Listed at 529.99 USD. Hard Drive(256GB (SSD)). Keyboard(Yes). Adapter Port(65W Surface). Power Adapter. Touch Screen. This device has been tested by our techs and has a defect or abnormal feature. Product LCD may have blemishes that are noticeable during normal operation, such as dead pixels, screen scratches, discolorations or scuffs.