| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 4 GB |
| MPN | DG7GMGF0VJ96-0002, DG7GMGF0VJ96:0002 |
| For Operating Systems | Windows |
| Brand | Microsoft |
| Type | Integrated Design Environments |
| Format | Product Key Card |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 8 GB |
| Model | Visual Studio Professional 2026 |
| Minimum Processor Speed | 2 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Microsoft Visual Studio 2026 Professional - 1 Device License (No-Subscription). Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 395.00 USD. Microsoft Visual Studio 2026 Professional (Non-Subscription). Microsoft® Visual Studio Professional 2026. Microsoft Visual Studio 2026 Professional. NET 6 and C# 10. Key Features. Visual Studio continues to invest in support for the latest programming language features.