| License Category | Retail |
|---|---|
| Minimum RAM | 640K conventional and 256k extended memory recommended |
| Custom Bundle | No |
| MPN | 1190 Part No. 18758 |
| For Operating Systems | DOS |
| Item Length | 2.5"/6.35cm |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating System |
| Format | 5.25 in Floppy Disc |
| Language | English |
| Item Height | 9.5"/24.13cm |
| Model | Microsoft Windows Version 3.0 |
| Minimum Processor Speed | Intel 286, 386 (386 SX or 386 DX) or higher processor |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 7.5"/19.05cm |
| UPC | 0 93007 00021 0 |
Check the listing for details. Microsoft Windows 3.0 NEW SEALED VINTAGE 5.25" Version for DOS Floppy Disk Rare. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 279.99 USD. Microsoft Windows 3.0 NEW SEALED VINTAGE 5.25" Version for DOS Floppy Disk Rare. New and sealed- box has some minor creases- Please see system requirements if you plan on using.