| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | Windows 7 Home Premium |
| For Operating Systems | Windows |
| License Category | Standard |
| Type | Operating System |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| Language | English |
| Format | DVD |
| Minimum RAM | 2 GB |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit Service Pack 1 OEM DVD with Manuals. Condition: Very Good, Made in United States. Listed at 39.19 USD. Instruction sheet. The disc surface appears clean and well-maintained, suitable for system builders or those needing to reinstall the OS on compatible hardware. Format: DVD.