| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Country of Origin | United States |
| Model | Windows 7 Home Premium |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 7 |
| License Category | Retail |
| Type | Operating System |
| Minimum Processor Speed | 1 GHz |
| Language | English |
| Format | DVD |
| Minimum RAM | 1 GB |
Check the listing for details. Microsoft Windows 7 Home Premium Full Retail Box 32/64-bit w/ Key. Condition: Very Good, Made in United States. Listed at 35.00 USD. Minimum Hard Drive Space: 16 GB (32-bit) or 20 GB (64-bit). Minimum Processor Speed: 1 GHz. Bit Depth: 32-bit and 64-bit.