| License Category | Standard |
|---|---|
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 7, Microsoft Windows 7 64-bit |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating System |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Model | Microsoft SP1 64 |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Microsoft Windows 7 Professional w/SP1 64 Bit DVD with Key, unused. Condition: Like New, Made in United States. Listed at 35.00 USD.