| Country of Origin | United States |
|---|---|
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 95 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating System |
| Format | Product Key Card |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 1 GB |
| Model | Microsoft Windows 95 |
| Minimum Processor Speed | 256 MHz |
| Number of Devices | Unknown |
Check the listing for details. Microsoft Windows 95 ~Certificate of Authenticity w/ Product Key Only~ NO DISC. Condition: Like New, Made in United States. Listed at 10.99 USD. This is the Microsoft Windows 95 Certificate of Authenticity with Product Key - the disc and manual are NOT INCLUDED. Photo is of what is actually for sale. Product Key has purposely been obscured.