| Brand | Microsoft |
|---|---|
| Type | Operating System |
| Format | Hardware Key |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 32 GB |
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2GB |
| Model | 6VC-03793 |
| Minimum Processor Speed | 1.4GHz |
| MPN | 6VC-03793 |
| For Operating Systems | Windows |
| Number of Devices | 1 |
| UPC | 889488478552 |
Check the listing for details. Microsoft Windows Remote Desktop Services 2019 License - 5-CAL - 6VC-03793. Condition: Brand New. Listed at 75.00 USD. Brand New * ---Microsoft Windows Remote Desktop Service 2019 License ---Software Type - Remote Access / Login Control ---License Qty User - 5 User CALs ---Process Requirements - 1.4GHz ---RAM Requirements - 2GB ---Storage Requirements - 32GB Minimum.