| Country of Origin | United States |
|---|---|
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 2 GB |
| For Operating Systems | Windows |
| Item Length | 14 |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating System |
| Format | Retail |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 20 GB |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 13 |
| Model | x64 bit |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Number of Devices | 1 |
| Item Width | 3 |
Check the listing for details. Microsoft Windows Server 2019 STANDARD 16 CORE License + 10 CAL Retail BRAND NEW. Condition: Brand New, Made in United States. Listed at 98.00 USD. WindowsServer 2019 Datacenter (. For Windows Server 2019 StandardEdition. Windows Server 2019 STANDARD 64-bit. one single server! Do you Need + CAL?. Every user or device accessing Windows Server requires a CAL. ).