| Licence Category | Standard |
|---|---|
| License Category | Standard |
| Minimum RAM | 512 MB,2 GB |
| For Operating Systems | Microsoft Windows 10 64-bit, Windows, Microsoft Windows Server 2025 |
| Item Length | 7.4 in |
| Brand | Microsoft |
| Type | Operating System |
| Format | DVD |
| Unit Type | Unit |
| Language | English |
| Minimum Hard Drive Space | 32 GB |
| Manufacturer Warranty | Lifetime |
| Item Height | 0.1 in |
| Model | STANDARD 2025 |
| Minimum Processor Speed | 1.5 GHz |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Devices | 1 |
| Item Width | 5.4 in |
Check the listing for details. Microsoft Windows Server 2025 Standard 64Bit 24 Core 50 CALs DVD + License Key. Condition: Brand New. Listed at 109.95 USD. ✔ Support for 50 CALs – Allows up to 50 users/devices to access the server. Get the latest in enterprise-level server solutions with Microsoft Windows Server 2025 Standard. ✅ Genuine Windows Server 2025 Standard DVD.