| Supported Scanning Sizes | See Pictures |
|---|---|
| Grayscale Depth | Unknown |
| Color Depth | Unknown |
| Memory | 32 MB |
| MPN | NA |
| Item Length | 14 in |
| Supported Paper Size | A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm) |
| Brand | Microtek |
| Type | Flatbed Scanner |
| Unit Type | Unit |
| Technology | LED |
| Maximum Resolution | 1200 x 600 DPI |
| Manufacturer Warranty | NA |
| Image Sensor | Unknown |
| Item Height | 5 in |
| Model | Microtek MRS-600Z |
| Connectivity | SCSI |
| Features | Scanner |
| Scanning Resolution | 3200x6400 DPI |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | Taiwan |
| Item Width | 20 in |
| Product Line | Microtek |
Check the listing for details. Microtek Scanner Flatbed MRS-600Z With SCSI Interface And Power Cord Powers On. Condition: Used, Made in Taiwan. Listed at 149.95 USD. Microtek MRS-600Z Flatbed Scanner w SCSI Interface & Power Cord Powers On. Has a smudge mark on front corner.