| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Muffin Pan |
| Unit Type | Unit |
| Color | White |
| Item Diameter | 4.1 in |
| Making Method | Microwave |
| Item Height | 2.4 in |
| Material | Plastic, BPA and melamine free plastic |
| Item Length | Less Than 10 in |
Check the listing for details. Microwave Egg Muffin Pan Non-Stick Breakfast Sandwich Maker Easy Clean Tool New. Color: White, Condition: New. Listed at 7.84 USD. Experience the ultimate breakfast convenience with our egg sandwich maker! Easily crack an egg and microwave for a fast and perfectly sized round egg to fit on a sandwich, English muffin or bagel. You can also whisk the egg for scrambled eggs and add in toppings is desired.