| Cleaning Instructions | Hand Wash Only |
|---|---|
| Color Family | Beige |
| Features | No Additional Features,Nonstick |
| Included | No Additional Items Included |
| Kitchen Product Type | Bakeware |
| Material | Plastic |
| Number of Pieces | 1 |
| Package Type | Individual |
| Pan Shape | Novelty |
| Pan Type | Novelty |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | 5 Year Warranty |
| Product Height (in) | 3.9 in |
| Product Length (in) | 2 in |
| Product Width (in) | 7.9 in |
| Width (in) x Length (in) | 7.9in x 2 in |
| UPC | 744759897428 |
Check the listing for details. Microwave Omelet Pan. Condition: New. Listed at 11.55 USD. With your microwave add you favorite toppings too perfect for any kitchen setting.