| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Height: | 152mm/5.98inch |
| Color | Red |
| Material | Silicone |
| Brand | Unbranded |
| Temperature: | -40~230℃ |
| Type | Popcorn Maker |
| Capacity | 2800ml |
| Model | New |
| Thickness: | 3mm |
| Style | Modern |
| Features | Type: Popcorn Maker, Material: Silicone, Color: Red, Caliber: 205mm/8.07inch, Height:152mm/5.98inch, Capacity: 2800ml, Thickness:3mm, Temperature:-40~230℃ |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Microwave Popcorn Maker Bowl - Collapsible, BPA Free, Easy Popcorn, Red. Color: Red, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 15.99 USD. This popcorn bowl is made of food-grade silicone, heat resistant, BPA free, no fear of getting burned when removing from the microwave. This microwaveable popcorn maker bowl with lid and convenient built in handles, spread the heat evenly,easy to get delicious popcorn in very few mins.