| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Amount | 1PC |
| Input Power | 13DBM/27DBM |
| Connector | Standard SMA-female |
| RFin | 1.5--4.5GHz |
| RFout | DC--1.5GHz |
| LO | 312 |
| Noise Factor | 0.6dB |
| LO/RF Isolation | 40dB |
| Frequency Conversion Loss | 8.5dB |
| Compression Point | 10dbm |
Check the listing for details. Microwave Radio Frequency Dual Double Balanced RF Mixer Frequency Transducer. Condition: New. Listed at 5.99 USD. 1 Microwave RF Double-Balanced Mixer RFin=1.5--4.5GHz, RFout=DC--1.5GHz. High isolation between local oscillator and RF input: 40dB. RF Input: 1.5–4.5 GHz. Port Isolation: LO to RF: 40dB (typical) LO to IF: 35dB (typical).