| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Type | Kitchen Countertop Organizer |
| Set Includes | 1* Microwave Stand |
| Color | Black |
| Model | Microwave Stand |
| Suitable For | Office, Kitchen, Dining Room |
| Material | Carbon Steel |
| Finish | Spraying |
| Mounting Type | Tabletop |
| Shape | Rectangular |
| Product Size | 47*36*4cm/18.5*14.17*1.57 in |
| Retractable Dimensions | 36-59cm/14.17-23.23in |
| Package Size | 48.5*37.5*6cm/19.09*14.76*2.36 in |
| Gross Weight | 2.5kg/5.5 lbs |
| Net Weight | 2.3kg/5.07 lbs |
Check the listing for details. Microwave Stand with Pull-Out Shelf, Countertop Organizer for Compact Microwaves. Color: Black, Condition: New. Listed at 41.09 USD. Specifications Color: Black Material: Carbon Steel Process: Spraying Style: Modern Shape: Rectangular Mounting Type: Tabletop Product Size: 47*36*4cm/18.5*14.17*1.57 in Retractable Dimensions: 36-59cm/14.17-23.23in Package Size: 48.5*37.5*6cm/19.09*14.76*2.36 in Gross Weight: 2.5kg/5.5 lbs Net Weight: 2.3kg/5.07 lbs Package Included 1* Microwave Stand 1* English Manual .