| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Style | Mid-Century Modern |
| Item Height | 20 1/4" |
| Item Width | 24 in |
| Age | Post-1950 |
| Region of Origin | America |
| Maker | edward axel roffman |
| Type | CoffeeTable |
| Color | Brown |
| Item Length | 24 in |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
Check the listing for details. Mid -Century Edward Axel Roffman 24" round coffee table. Color: Brown. Listed at 91.95 USD. Mid-Century 24" Round Coffee Table Edward Axel Roffman Edward Axel Roffman (1922-2000) was a furniture designer and chairman of the board of directors of Edward Axel Roffman Associates, Inc. New York, for 45 years, retiring in 1990. He was an army veteran of WWII. Mr. Roffman graduated from Ecoles D`Art in France and Cooper Union for the Advancement of Science and Art in NYC. Dimensions:24" in Diameter by 20 1/4" Tall Thanks for Looking. Please ask for more pictures if necessary and visit my store for more unique items at: https://stores.ebay.com/G-WhiteheadTradingCompany Track Page Views WithAuctiva's FREE Counter