| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Shape | Hexagonal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Tabletop Material | Laminate |
| Material | Laminate |
| Item Length | 27" |
| Brand | Unsigned |
| Type | Side/End Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 19.5" |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Room | Any Room, Basement, Bedroom, Dining Room, Foyer, Guestroom, Home Office/Study, Living Room, Lounge, Sunroom |
| Item Width | 24" |
Check the listing for details. Mid-Century Hexagonal Walnut & Black Laminated Cocktail Table. Condition: Used, Made in United States. Listed at 480.00 USD. Unsigned Hexagonal "Cocktail Table". Laminated Walnut with Black Lacquered Recessed Stripes. 24 ″ wide x 19.5″ tall x 27″ deep. How does it work?.