| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Antique | No |
| Number of Shelves | 4 |
| Type | Bookcase, Etagere, Display Cabinet |
| Color | Brown |
| Item Height | 80.5" |
| Style | Mid Century Modern |
| Material | Wood, Veneer |
| Features | 80.5"High x 66" x 14" |
| Item Length | 66" |
| Time Period Manufactured | 1970's |
| Item Width | 14" |
Check the listing for details. Mid Century Lighted Modular Wall Unit Bookcase Etagere Display Cabinet ~ Asis. Color: Brown, Condition: Used, Made in United States. Listed at 3950.00 USD. Solid and Firm. Words used such as Original, or reproduction, or the style of, or made by. and including a variety of reason. there is wear that is usual for its age. This is what gives it it's character and confirms its age.