| Brand | PLANK+BEAM |
|---|---|
| Assembly Required | Assembly Required |
| Color Family | Black |
| Color/Finish | Black |
| Features | Solid Wood |
| Finish Family | Pine |
| Frame Material | Wood |
| Interior Furniture Type | End Table |
| Number of Pieces | 1 |
| Returnable | 30-Day |
| Shape | Rectangle |
| Top Material | Wood |
| Weight Capacity (lb) | 50 lb |
| Manufacturer Warranty | 1-Year Limited Warranty |
| Product Depth (in) | 16.25 in |
| Product Height (in) | 25.5 in |
| Product Width (in) | 18 in |
| UPC | 726084360433 |
Check the listing for details. Mid-Century Modern 18 In. Black Rectangle Wood End Table. Condition: New. Listed at 104.75 USD. Mid-Century Modern 18 In. Black Rectangle Wood End Table. Shape Rectangle. Finish Family Pine. Sleek mid-century design details and clean, modern finishes create a chic, retro-inspired look that suits a variety of interiors.