| Antique | Yes |
|---|---|
| Type | Vanity Stool/Bench |
| Color | Aqua |
| Item Height | 13.5 in |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Material | Vinyl & Wood |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | 16 in |
| Country of Origin | United States |
Check the listing for details. Mid-Century Modern Aqua Green Vinyl Footstool – Tapered Legs Rectangular Ottoman. Color: Aqua, Condition: Used, Made in United States. Listed at 179.00 USD. This product is a teal mid-century modern aqua green vinyl footstool with tapered legs, perfect for adding a pop of color to any living space. The rectangular ottoman has antique appeal and would make a stylish addition to a vintage-style decor. Stool will be shipped with legs removed. Upon arrival, simply and screw the legs back on. This is to keep cost of shipping down. Please review all photos closely. Please ask any questions prior to purchase.