| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Number of Shelves | 2 |
| Type | Cabinet |
| Item Height | 63 in |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Material | Teak |
| Item Length | 12 in |
| Item Width | 36 in |
Check the listing for details. Mid-Century Modern bookcase with lower cabinet. Condition: Used. Listed at 600.00 USD. Lovely midcentury cabinet/bookshelf/china cabinet. Very versatile storage piece. It is gorgeous and in great shape. There are two glass sliding doors and one has a small chip in the corner (I didn't use the doors, they are easy to remove) and there is one tiny bubbled spot in the finish. Both shown in photos. Neither are noticeable.36" wide x 18" deep x 631/8" high