| Brand | Gunlocke |
|---|---|
| Antique | Yes |
| Type | Accent Table |
| Item Height | 15.8" |
| Tabletop Material | Walnut |
| Style | Modern |
| Material | Walnut |
| Item Length | 27.3" |
| Finish | Oiled |
| Item Width | 17.4" |
Check the listing for details. Mid-Century Modern Gunlocke Solid Walnut Floating Top Side Table Jens Risom. Condition: Used. Listed at 560.00 USD. Newer tung oil hand rubbed finish looks great and accentuates the beauty of the walnut wood grain. Jens Risom. Mid 20th Century. Mid-Century Modern. Tear Sheet. Table Shape. United States. Country Of Origin.