| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Pattern | Striped |
| Antique | Yes |
| Shape | Irregular |
| Color | Brown |
| Tabletop Material | Wood |
| Sub-Style | American |
| Material | Wood |
| Item Length | 25" |
| Maker | Unknown |
| California Prop 65 Warning | N/A |
| Brand | Table |
| Type | Table |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Item Height | 11" |
| Style | Mid-Century Modern |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Item Width | 11" and 13" irregular shape |
| Diameter | N/A |
Check the listing for details. Mid Century Modern Mixed Wood Irregular Small Side Table Striped. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 199.00 USD. Mid Century Modern Mixed Wood Irregular Small Side Table StripesIn good condition with scratches, measuring 25" long by 13" at one end and 11" at the other, it's 11" tall.Legs unscrew for easy shipping