| Item Height | 24 in |
|---|---|
| Item Length | 16 in |
| Item Width | 22 in |
| Type | nightstand |
| Antique | Yes |
| Assembly Required | No |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Brand | Ace Hi |
| Color | Brown |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Material | Walnut |
| Shape | Rectangular |
| Style | Mid-Century Modernism |
| Tabletop Material | Walnut |
| Time Period Manufactured | Post-1950 |
| Original/Licensed Reproduction | Original |
| Year Manufactured | 1960 |
| MPN | nightstand |
Check the listing for details. Mid Century Modern Nightstand End Side Table Solid Walnut Ace Hi 2 Drawer Mcm. Color: Brown, Condition: Used. Listed at 498.98 USD. Very nice solid walnut single nightstand by Ace hi. Ready for another 30 years of use. We see great furniture design as functional art, and our mission is to place that art directly into your hands.