| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Department | Furniture |
| Distance from Floor to Bottom | 7.5 in |
| Item Height | 27 in |
| Item Depth | 13.5 in |
| Item Width | 37.5 in |
| Assembly Status | Yes |
| Pattern | Wood Grain |
| Main Color | Walnut |
| Type | Media Console Table |
| Color | Walnut |
| MPN | ehome2542 |
| Brand | EverythingHOME |
| Number of Doors | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Maximum Height | 27 in |
| Style | Contemporary |
| Additional Parts Required | No |
| Product Line | TV Media Stands |
| Material | Engineered wood frame |
| Mounting | Freestanding |
| Original/Reproduction | Reproduction |
| Features | Particleboard Frame |
| Number of Drawers | 2 |
| Finish | Walnut Veneer |
| Item Length | 13.5 in Deep |
| Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Maximum TV Screen Size | 40 in |
| Room | Living Room |
| Tabletop Thickness | 1 in |
Check the listing for details. Mid Century Modern Slotted Display Stand Console Wall Media Walnut Storage. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 185.97 USD.